?
Kako bi se energija vode što bolje iskoristila, na rijeci se grade brane i voda se nakuplja u umjetno načinjeno jezero. Podizanjem brane, voda dolazi do uređaja koji mogu iskoristiti njezinu energiju. Hoće li se energija vode bolje iskoristiti ako uređaje za njezino iskorištavanje postavimo niže ili više u odnosu na branu jezera? Objasni svoj odgovor.
Odgovor
Objašnjenje





