Preskoči na sadržaj
?
Pitanje

Kako bi se energija vode što bolje iskoristila, na rijeci se grade brane i voda se nakuplja u umjetno načinjeno jezero. Podizanjem brane, voda dolazi do uređaja koji mogu iskoristiti njezinu energiju. Hoće li se energija vode bolje iskoristiti ako uređaje za njezino iskorištavanje postavimo niže ili više u odnosu na branu jezera? Objasni svoj odgovor.

Odgovor

Objašnjenje

Sadržaj objašnjenja dostupan uz Kwizard+ pretplatu

Sponzori

Naši najbolji prijatelji

AD Plastik

Naši prijatelji

A1Porsche